Čas na efektívne skartovanie v kancelárii

Koniec roka sa blíži a s ním veľké upratovanie kancelárií. Kam s dokumentmi, ktoré sa vám počas roka nahromadili na stole a v šuflíkoch? Aký je ekologický a predovšetkým bezpečný spôsob ich likvidácie? 

Všetci by sme chceli začať nový rok s čistým štítom a čistým pracovným stolom. Kam však s tou hŕbou papierov a dokumentov, ktorá sa vám za uplynulý rok nazbierala? Nevyhadzuje ich len tak do koša, môžu obsahovať citlivé informácie a boli by ste boli neradi, ak by sa k nim dostala tretia osoba. Skúste to radšej so skartátorom.

Prečo skartovať?

Pretože GDPR. O tomto nariadení Európskej únie o ochrane osobných údajov sme už napísali článok. Okrem samotného nariadenia a hroziacej vysokej pokuty je správne likvidovanie dokumentov v záujme každej menšej alebo väčšej firmy. Veď si len predstavte, že by sa k vašim plánom a citlivým údajom dostala napríklad konkurencia. 

Domáce a malé kancelárie.

Povinnosť skartovania, či už zákonná alebo osobná, platí rovnako pre malé a domáce kancelárie. Aj tie prichádzajú do styku s citlivými údajmi. Pre tento účel sme na našom webe vytvorili samostatnú kategóriu skartátorov

 

Veľmi šikovný a jednoduchý je skartátor Fellowes 73Ci 4x50 mm. Jednoduchý preto, lebo má automatický štart/stop riadený fotobunkou. Hoci je určený pre menšie kancelárie, je taký výkonný, že okrem papiera skartuje aj spinky, spony, kancelárske karty, CD aj DVD.

Pre veľké spoločnosti

Pracujete pre veľkú spoločnosť? Potom máte dokumentov na skartovanie určite neúrekom. Môžete napríklad využiť profesionálnu spoločnosť na skartovanie. Tá príde, vezme všetko nepotrebné a zlikviduje podľa dohody. Ak sa vám táto služba finančné neoplatí, alebo máte dokumenty, ktoré potrebujete skartovať okamžite, je tu ešte jedna možnosť.

 

Mať kvalitný, výkonný a tichý skartátor vo firme je v tejto dobe „must have”. Ako zrodený do veľkej firmy je skartátor Dahle 114 air. S výkonom 900 W a patentovaným filtračným systémom nadchne každú office manažérku. 

 

Skartuje spinky, spony, CD, DVD a magnetické karty. Má elektronickú funkciu štart/stop, praktické posuvné kolieska a automatickú funkciu spätného chodu. Na kvalitné rezacie nože tohto skartátora sa vzťahuje 35-ročná záruka.

Pre veľké spoločnosti

Pomocníci a ekológia

V súčasnej dobe sa kladie mimoriadny dôraz na ekológiu a recykláciu, a preto sme do našej ponuky sme zaradilivrecia na recyklovateľný skartovaný odpad. Vrecia sú z prednej strany perforované, ľahko zistíte, kedy sú naplnené. Vrece potom odoberiete, zalepíte samolepiacimi páskami a vyhodíte do koša na papier.

Pomocníci a ekológia

Radi by ste predĺžili životnosť vášho skartátora? Pravidelná údržba skartovacích zariadení je dôležitá a používanie špeciálneho oleja zaručí, že váš skartovací pomocník bude bez problémov fungovať. 

 

Využitie skartátora je pohodlné a v dnešnej dobe veľmi potrebné. Z našej sekcie venovanej týmto užitočným pomocníkom si vyberie zaručene každý.