Pitný režim v kancelárii výrazne zvyšuje efektivitu práce

Chcete byť vo svojej práci produktívny a efektívny? Nechcete márniť čas, zbytočne posedávať nad úlohou, naháňať zvyšky kreativity a blúdiť v neusporiadaných myšlienkach? To nechce nikto z nás! Našťastie svoje pracovné nasadenie a výkonnosť môžete ľahko ovplyvniť. Stačí si len vytvoriť pár základných rituálov a návykov a tie pri svojej práci dodržiavať. 

pitný režim pri práci v kancelárii

Ktoré návyky a rituály máme na mysli?

Cieľom je dostať sa do psychickej pohody. Tú si zabezpečíte kvalitným spánkom, pravidelnou relaxáciou a dobrými medziľudskými vzťahmi. Vaša duševná rovnováha je však priamo závislá od vašej telesnej kondície. Ako sa teda môžete starať o svoje telo, aby ste boli vo svojej práci produktívnejší?

Predovšetkým sa upíname na zdravú stravu, dostatok športu alebo pravidelnú meditáciu. Často ale zabúdame na to najdôležitejšie, a to je dostatok vody!

 

Naše telo je priamo závislé od pravidelného príjmu tekutín. Ak je ľudský organizmus dehydrovaný, mozog znižuje svoju aktivitu, kreativita a logické uvažovanie sa vytráca a prichádza psychické napätie aj dysbalancia. Snažte sa to mať pod kontrolou a podporte svoje telo vodou, odvďačí sa vám skvelými výsledkami. 

Čím začať a čo si mám odsledovať?

pitný režim v kancelárii

 

PRAVIDELNOSŤ

 

Často sa vo svojom tvorivom procese ponoríte hlboko do svojej flow a preberiete sa po pár hodinách, keď sa projekt začína krásne rysovať? To je super, ale nezabudli ste piť? Môžete zostávať vo svojej flow a zároveň sa pravidelne hydratovať. Tu je niekoľko tipov, ako na to:

 

  1. Majte na stole neustále pohár plnej vody. Položte ju blízko ruky, ktorou pracujete a pri každom zastavení si doprajte pár dúškov. Budete tak piť priebežne po malých častiach, čo je ideálne.
  2. Ste kávičkár? Nevadí, káva síce odvodňuje organizmus, ale tiež vás môže podporiť v pravidelnosti. Dajte si ku každému presu pol litra vody a bude sa vám pracovať ako nikdy predtým.
  3. Nič nepomáha, skúšate rôzne spôsoby, ale stále po práci zisťujete, že ste vypili maximálne deci vody? Pomôže vám šikovný telefón. Stiahnite si aplikáciu, ktorá vám bude pripomínať pravidelný pitný režim a tiež vám spočíta váš denný príjem tekutín.

DLHODOBOSŤ

 

Nečakajte, kým budete mať sucho v hrdle, preventívne tomu predchádzajte. Zabezpečte si v kancelárii dostatočnú zásobu vody, dohodnite sa s vaším šéfom a s kolegami. Nebojte sa ozvať, každá firma má záujem na tom, aby jej zamestnanci mali maximálny komfort. Väčšina zamestnávateľov úplne podporuje nové nápady, ako ďalej rozvíjať kvalitné zázemie kancelárií. Je hneď niekoľko riešení, ktoré môžete vybrať:

 

  1. Kvalitná balená voda v menších fľašiach, ktoré padnú do ruky a neprekážajú na stole. Vytvorte si dostatočnú zásobu a nezabudnite si občerstvenie v lete vychladiť v chladničke.
  2. Citronáda, uhorková limonáda, alebo džús s vodou pre všetkých. Aj z kohútikovej vody môžete vytvoriť zázraky a pripraviť občerstvenie pre celú kanceláriu vo veľkej karafe alebo v sklenenej nádobe s kohútikom.

 

Nápojový prístroj alebo filtrácia kohútikovej vody môže byť tiež elegantným riešením pre vašu kanceláriu. Zabezpečí vám dostatok vody a tiež miesto, kde sa môžete s kolegami stretnúť a pri občerstvovaní sa porozprávať.

 

CHUŤ A KVALITA

 

Každý návyk sa buduje ľahšie, keď vám chutí. Nezabúdajte, že pravidelný pitný režim má byť predovšetkým vaše potešenie. Zariaďte svoju kanceláriu takou tou vodou, ktorá vám bude chutiť. Čo tým získate?

  1. Sladené vody a džúsy s prírodnými cukrami veľmi silno prispejú k vašej výkonnosti. Je známe, že pri vysokej mozgovej činnosti sa spaľuje veľa cukrov v tele. Dôležité je teda dopĺňať si cukry. Avšak aj sladené nápoje pijeme s mierou, cukry môžeme prípadne nahradiť čerstvými bylinkami.
  2. Vďaka sladkej chuti a perlivosti vám voda skôr zachutí, čo vám pomôže dodržiavať pravidelnosť a vytvoriť si pevný návyk. Stačí dvadsaťjeden dní pravidelne piť, aby sa vám vytvoril návyk, na ktorý sa môžete spoľahnúť.
  3. Iónové nápoje môžu byť skvelým pomocníkom, keď viete, ako ich používať. Siahnite po nich vo chvíli, keď ich naozaj potrebujete a potom sa vráťte k vode. Nenechajte sa však prekvapiť a majte neustále jeden či dva v zálohe. Nikdy neviete, kedy príde nečakané rokovanie.
Dobré správy na záver!

Dobré správy na záver!

Balená voda už nie je hriech proti prírode. Dnes sa už nemusíte báť, že sa kvôli zásobe balenej vody zahltíte plastovými odpadmi. Už aj Slovenská republika zaviedla zálohovanie PET fliaš a vďaka tomu môžeme recyklovať s čistým svedomím.

 

Dobrú chuť a veľa úspechov!