Ako vybrať pamäťové zariadenie

Prenosné pamäťové zariadenia

Prenosné pamäťové zariadenia

 

Pamäťové karty

Pamäťové karty sa používajú na archiváciu dát pre digitálne fotoaparáty, vreckové počítače, PDA, telefóny, hudobné prehrávače, prehrávače videohier a ďalšiu elektroniku. Karty ponúkajú vysokú schopnosť prepisu dát, veľký výkon pamäte, malý formát, spĺňajú náročné ekologické a technické parametre. Ponúkame rôzne typy pamäťových kariet.


USB Flash disky

USB Flash disk sa skladá z pamäťového záznamového zariadenia spojeného s USB portom. USB Flash disky sú výhodné pre svoje ľahké prenášanie a prepisovanie, sú oveľa menšie ako bežne používané dátové médiá (CD / DVD, disketa). Kapacita sa pohybuje v rozsahu od 4 GB do 128 GB. USB Flash disky ponúkajú veľké výhody oproti ostatným prenosným dátovým médiám - sú kompaktné a odolné, pracujú rýchlejšie a s vyššou kapacitou. USB porty sú súčasťou väčšiny moderných PC zostáv a notebookov, použitie záznamového zariadenia s USB portom je teda veľmi jednoduché.

Pevné pamäťové zariadenia

Pevné pamäťové zariadenia

 

Solid State disk (SSD)

Solid State disk je pamäťové zariadenie pre ukladanie dát. Svojou charakteristikou umožňuje rovnaké použitie ako prenosný externý hard disk, ale bez nutnosti inštalovať akékoľvek ďalšie aplikácie. Solid State disk neobsahuje žiadne pohyblivé a rotujúce časti, pracuje ticho a vďaka robustnej konštrukcii pracuje spoľahlivo s menším rizikom mechanického poškodenia a následnej straty dát. V porovnaní s bežným prenosným externým hard diskom je jeho výhodou skrátená reakčná doba po pripojení a rýchlejšie vyhľadávanie dát.

Externé hard disky

Externé hard disky

 

2.5" Prenosný externý hard disk

Názov už napovedá všetko podstatné. Tento typ pamäťového zariadenia je vhodný pre užívateľov, ktorí sú stále v pohybe a na cestách. 2.5" externý hard disk je kompaktný a ľahký pre ľahké nosenie v taške na notebook. Ponúka rýchly prístup ku všetkým vašim súborom, kdekoľvek ich potrebujete. Pripojenie je cez USB port a u väčšiny typov nie je potrebné externé napájanie cez adaptér.

 

3.5" Stolový externý hard disk

Je určený pre užívateľov, ktorí potrebujú vyššiu kapacitu pre ukladanie dát, než im poskytuje ich interný hard disk v notebooku alebo stolnom počítači. Je ideálny pre umiestnenie na pracovnom stole, ale aj napriek tomu je dostatočne malý na jednoduché prenášanie. Ľahko ho pripojíte k svojmu stolnému počítaču alebo notebooku cez USB port a rýchlo získate prístup do súborov, filmov, obrázkov a MP3 súborov. Väčšina modelov vyžaduje napájanie cez adaptér.

 

Sieťový externý hard disk

Pripojením sieťového disku k svojej internej sieti získate ďalšiu kapacitu pre archiváciu dát. Výhodou je možnosť jednoduchého zdieľania súborov a zvýšenie výkonu vašej siete pre všetkých užívateľov.

                                                                                                                                                                                      nakúpiť pamäťové zariadenie